Przejdź do treści
Koncerty edukacyjne dla młodzieży (kl. 4-8, licea)
 
na rok szkolny 2024 / 2025

 
MUZYKA FILMOWA I MUSICALOWA

scenariusz i aranżacje – Katarzyna Krysztopa
prowadzenie i śpiew – Katarzyna Krysztopa, Mirosław Krysztopa
instrumenty – obój, saksofon, skrzypce, kontrabas, pianino elektryczne

      
            Koncert dotyczy bardzo szerokiego tematu jakim jest muzyka filmowa i musicalowa. Aby podkreślić nastrój w filmie można użyć wszelkich dostępnych środków stylistycznych, w związku z tym nie ma reguł, które ograniczają twórcę. W zależności od tematyki filmu kompozytorzy wykorzystują stylistykę muzyki klasycznej, muzykę etniczną, jazz, rock, hip-hop, itd.
              Natomiast musical jest to spektakl muzyczny, w którym piosenki i taniec są ze sobą zintegrowane, tworząc opowieść pełną prawdziwych emocji. Od opery różni się przede wszystkim tym, że wykorzystywane są tu popularne style muzyczne.
              W programie m.in. utwory z takich produkcji jak: „ Piraci z Karaibów”, „Harry Potter”, „Misja”, „Skrzypek na dachu”.


 
NASZE PODLASIE – PIEŚNI I OBRZĘDOWOŚĆ

 
scenariusz, prowadzenie i śpiew – Agnieszka Skarżyńska
instrumenty – skrzypce, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne

      
             Moc tradycji i obrzędowości ziemi podlaskiej przejawia się nierozłącznie w pieśniach ludowych, które owe tradycje i obrzędy obrazują słowem i dźwiękiem. Młodzież podczas spotkania z takimi pieśniami ma okazję przeniesienia się w czas pochwały pracy i odpoczynku, smutku, tęsknoty, ale i zabawy kraszonej żartami i gwarą podlaską prowadzącej audycję! Ogólnie pojęta ludowa pieśń podlaska jest bogata w odcienie: „pieśni rodzinne”, „ballady”, „przyśpiewki”, „bałamuty”, „piosenki zalotne” i inne, a wszystkie nawiązujące do odpowiednich prac
i rozrywki na wsiach w XIX i XX wieku, związanych z obrzędowością kolejnych pór roku, o której także dowiedzą się nasi słuchacze.
              W audycji nie może zabraknąć podlaskiej „Ojry” (tańczonej przez uczestników koncertu!), oberka czy pieśni w nieoczywistych podziałach rytmicznych, do udziału w których w formie zabawy z rytmem spróbujemy przekonać na naszych koncertach.


2020-2024 Arte Muza
Wróć do spisu treści