Przejdź do treści

AUDYCJE  DLA  DZIECI
Przedszkola, kl. I-III Szkół Podstawowych

BAJKA O CZYSTEJ ZIEMI

scenariusz i opracowanie – Katarzyna i Mirosław Krysztopa
 prowadzenie i śpiew – Jolanta Jagłowska
 instrumenty – skrzypce, klarnet, instrument klawiszowy

 Kiedyś na Ziemi było czysto, pięknie i zielono, a wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi. Jednak przyszedł taki dzień kiedy Ziemia zaczęła czuć się chora i zmęczona. Ludzie zaczęli się zastanawiać co się stało i jak można jej pomóc. Na szczęście znalazła się mądra pani Doktor, która wiedziała co trzeba zrobić żeby Ziemia znów poczuła się dobrze.
  W słowach piosenek i za pomocą ciekawych zabaw postaramy się opowiedzieć dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko i co każdy, nawet najmniejszy człowiek, może zrobić dla swego otoczenia.


WIKINGOWIE I INDIANIE

scenariusz i opracowanie – Katarzyna Krysztopa
 prowadzenie i śpiew – Ewa Duszczenko
 instrumenty – fletnia Pana, flety, gitara, perkusjonalia

Dzielny i waleczny wódz Wikingów – Rudy Wąs wybiera się na podbój świata. Wsiada do swojej szybkiej łodzi i od razu wpada w tarapaty. Na morzu rozpętała się bowiem tak wielka burza, że Rudy Wąs przez tydzień nie mógł nic zrobić, ponieważ cały ten czas musiał mocno trzymać się masztu żeby nie wpaść do wody. Kiedy w końcu ocean się uspokoił, dzielny Wiking w oddali dostrzegł nieznany ląd. Okazało się, że trafił do Ameryki, gdzie przywitał go wódz Indian – Prawe Oko.
           W audycji opowiemy o muzyce i zwyczajach Indian i Wikingów. Zaprosimy dzieci również do zabaw i wspólnego śpiewania.


CO MÓWIĄ ZWIERZĘTA W WIGILIJNĄ NOC

scenariusz i opracowanie – Katarzyna i Mirosław Krysztopa
skład – śpiew, gitara, instrument klawiszowy

     Bohaterzy tej bajki muzycznej to: kotka Kicia, pies Azor i chomik Mały. Każde z nich ma zarówno dobre, jak i złe doświadczenia w kontaktach z ludźmi. W tą wyjątkową wigilijną noc chcą opowiedzieć ludziom co jest dla nich ważne, co im się podoba, a co nie. W audycji występuje również człowiek, którego zwierzęta nazywają Pan i to właśnie on po raz pierwszy w życiu usłyszy jak jego pupile przemówią ludzkim głosem.
           Audycja zawiera piosenki świeckie, kolędy oraz dużą dawkę humoru. Głównym jej przesłaniem jest to, aby dzieci dobrze traktowały zwierzęta.


ŚPIEWNIK DOMOWY

scenariusz, prowadzenie i śpiew – Beata Bogdanowicz
 instrumenty – akordeon, instrument klawiszowy, gitara basowa

    W roku 2019 mija 200 lat od narodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego polskiego kompozytora. Warto więc zapoznać się z jego twórczością.
 Nasza historia zaczyna się od znalezionej na strychu starej książki – „Śpiewnika domowego” z piosenkami Stanisława Moniuszki. Trafia on do rąk Eugenii Ciekawskiej, która otwiera zakurzone stronice i niespodziewanie zostaje przeniesiona w czasie do XIX wieku. Pojawia się na eleganckim dworze gdzie akurat trwa bal. Zgromadzeni przy fortepianie goście rozmawiają, śmieją się i śpiewają piosenki ze znalezionego na strychu śpiewnika. W programie takie utwory jak: Kotek, Powrót wiosny, Kukułka.
 


LEGENDY PODLASKIE

scenariusz i opracowanie – Alicja i Rafał Grabowscy
 prowadzenie i śpiew – Alicja Grabowska
 instrumenty – akordeon, kontrabas, skrzypce

     „Legendy podlaskie” to muzyczna opowieść o tajemnicach Podlasia, w których pojawia się postać psa Kawelina, duch z ulicy Lipowej oraz zakochana para z magicznego jeziora. Młodzi odbiorcy poznają także opowieść o królewiczu i cudzie w Wasilkowie.
Zapraszamy słuchacza do magicznego świata opowieści z naszej małej ojczyzny, jaką jest Podlasie. Przy okazji ciekawych historii z naszego regionu zapoznamy dzieci również z muzyką i instrumentami typowymi dla różnych środowisk.


2019 - Arte Muza
Wróć do spisu treści